Najczęściej powtarzające się zapytanie to: czym właściwie jest servo? Czy to jest preamp? Bufor? Boost? Maximizer? Dopalacz? itp. Do jakiego efektu można go porównać?
Nie chcemy się bezpośrednio odnosić do innych urządzeń ponieważ nie jest to nic innego jak SERVO i niech to będzie naszą nową definicją tego rodzaju efektu.
Servo trudno porównać z innymi efektami, ponieważ działa inaczej niż ogólnie znane efekty.
Servo nie zmienia barwy gitary nie jest "dopalaczem" ma tylko jedną regulację SERVO GAIN, która wprowadza nasycenie dźwięku, reszta pozostaje bez zmian.
Oznacza to że jeśli mamy już "swoje brzmienie" to servo nie ingeruje w jego ogólny charakter natomiast jest bardzo przyjaznym uzupełnieniem.
Dźwięk staje się pełniejszy, lepiej wybrzmiewa, (ma lepszy sustain) po prostu przyjemniej się gra i słucha.
Nazwa servo nie jest przypadkowa - można więc zrobić pewne porównanie do serva w samochodzie. Najbardziej odczuwa się rolę serva w momencie kiedy przestaje działać.
Tutaj jest podobnie. Proszę zwrócić uwagę na co się dzieje z dźwiękiem po wyłączeniu serva na prezentacji video: https://www.youtube.com/watch?v=hUMPtMb0G_I
BOOST w servo daje lekkie podbicie oraz zmienia charakter dźwięku na lekko drapieżny/zabrudzony. Nasycenie z boostem można też regulować GAINem. Opcja boost daje dobre uzupełnienie w ciężkich - przesterowanych brzmieniach.
Jeśli używasz mocno przesterowanych brzmień to SERVO nie wiele już wnosi w sensie podpory jaką stanowi przy brzmieniach typu CLEAN i CRUNCH. Tutaj rola sprowadza się do uzupełnienia jakości brzmienia. Jeśli używasz brzmienia CLEAN i CRUNCH to na pewno odczujesz również działanie serva "pod ręką".
Na podstawie opinii muzyków można też wyciągnąć pewne wnioski jaka jest rola serva.
http://www.taurus-amp.pl/gitara/efekty/white-line/servo/rekomendacje-muzykow.html
Najczęściej powtarzające się zapytanie to: czym właściwie jest servo? Czy to jest preamp? Bufor? Boost? Maximizer? Dopalacz? itp. Do jakiego efektu można go porównać?
Nie chcemy bezpośrednio się odnosić do innych urządzeń ponieważ nie jest to nic innego jak SERVO i niech to będzie naszą nową definicją tego rodzaju efektu.
SERVO trudno porównać z innymi efektami, ponieważ działa inaczej niż ogólnie znane efekty. Servo nie zmienia barwy gitary nie jest "dopalaczem" ma tylko jedną regulację SERVO GAIN, która wprowadza nasycenie dźwięku, reszta pozostaje bez zmian.
Oznacza to że jeśli mamy już "swoje brzmienie" to servo nie ingeruje w jego ogólny charakter natomiast jest bardzo przyjaznym uzupełnieniem. Dźwięk staje się pełniejszy, lepiej wybrzmiewa, (ma lepszy sustain) po prostu przyjemniej się gra i słucha.
Nazwa SERVO nie jest przypadkowa - można więc zrobić pewne porównanie do serva przy wspomaganiu kierownicy samochodu. Najbardziej odczuwa się rolę serva w momencie kiedy przestaje działać. Tutaj jest podobnie. Zwródźcie uwagę na co się dzieje z dźwiękiem po wyłączeniu serva na prezentacji video: sprawdź tutaj.
BOOST w servo daje lekkie podbicie oraz zmienia charakter dźwięku na lekko drapieżny/zabrudzony. Nasycenie z boostem można też regulować GAIN'em. Opcja boost daje dobre uzupełnienie w ciężkich - przesterowanych brzmieniach.
Jeśli używasz bardzo mocno przesterowanych brzmień to SERVO nie da aż takiej podpory jaką stanowi przy brzmieniach typu CLEAN i CRUNCH. Tutaj rola sprowadza się do uzupełnienia jakości brzmienia. Natomiast jeśli używasz brzmienia CLEAN i CRUNCH to na pewno odczujesz również działanie serva "pod ręką".
Na podstawie opinii muzyków można też wyciągnąć pewne wnioski jaka jest rola serva. Czytaj więcej.