TM1/TM2
Modułowe preampy do gitary basowej
Preampy z serii TM przeznaczone są do instalacji w gitarze basowej ich konstrukcja oparta jest na bazie preampu podłogowego Taurus T-Di. Preampy TM wyposażone są w barwę tonu z system MLO. Ich innowacyjność polega na modułowej budowie umożliwiającej łatwą konfigurację zestawu regulatorów. Dostępne są dwa zestawy preampów: TM-2 do instrumentu z dwoma przystawkami oraz TM-1 z jedną przystawką. Preampy są identyczne z wyjątkiem modułów wejściowych. Na indywidualne potrzeby dostępne są także custom’owe wykonania modułów wejściowych do podłączenia przetworników “piezo” oraz pasywnej regulacji barwy tonu.
Podstawowy zestaw preampu tworzą cztery moduły: VOLUME, BALANCE, TREBLE i BASS. Te moduły muszą być zainstalowane w instrumencie i razem połączone. Pozostałe trzy moduły: PUNCH, BOOST i MIDDLE mogą być stosowane opcjonalnie. W zależności od wymaganej konfiguracji można stosować wszystkie trzy, dwa, jeden z nich lub nie montować ich wcale. Moduły łączy się bardzo łatwo ze sobą przy użyciu taśmy połączeniowej ze złączami. Kolejność połączeń poszczególnych modułów jest dowolna, można je wpinać w taśmę łączeniową w takiej kolejności aby uzyskać wymagany rozkład regulatorów.
Preampy mogą być zasilane jedną lub dwoma bateriami 9V. Stosowanie dwóch baterii (zasilanie 18V) zaleca się w celu uzyskania większej dynamiki dźwięku. Zastosowanie wskaźnika wyczerpania baterii ma na celu rozwiązanie problemu “kiedy należy wymienić baterię w gitarze?”. Z reguły preampy gitarowe mogą pracować nawet przy bardzo niskim napięciu zasilania ok. 3- 4V kiedy bateria jest już wyczerpana. Wówczas jednak następuje bardzo duża utrata dynamiki aż w końcu pojawiają się zniekształcenia dźwięku. Z reguły trudno jest we właściwym czasie ocenić, czy bateria w instrumencie jest jeszcze dobra, czy też wymaga już wymiany. W preampach Taurus kontrolka informuje kiedy należy wymienić baterię aby nie dopuszczać do pogorszenia parametrów preampu i jakości dźwięku.
Kontrolkę LED zaleca się umieścić na płytce maskownicy od spodu korpusu gitary. Wówczas nie trzeba stosować żadnego dodatkowego mocowania i połączeń - wystarczy wyprowadzonego z modułu LED-a osadzić w otworze maskownicy we właściwym miejscu. Inną opcją jest pozostawienie LED-a wewnątrz korpusu pod płytką maskownicy z dostępem do niego wyłącznie po odkręceniu płytki. W module zastosowano miniaturowego LED-a o średnicy 3mm.